بست گراف

آپدیت جدید گوگل: تغییرات لحظه ای

دیروز خبری توسط  گوگل منتشر کرد که شاید بتوان گفت یکی از بهترین خبرهای این چند وقت گوگل میباشد. پس از اخرین خبرگوگل در مورد ثبت نکردن امار کاربران که بسیاری را ناامید کرد این بار گوگل حرکتی بسیار جالب انجام داده برای رفاه حال کاربران.

گوگل اپدیتی در سیستم نمایش نتایج حود انجام داده به نام Freshness.

در معنا به این نام میباشد که تازه کردن و به روز کردن به بهترین شکل در عمل گوگل در اپدیت جدید خود سیستمی قرار داده که بیشتر از 35 درصد کلمات و سایت ها را تحت تاثیر قرار میدهد طی این اپدیت به طور مثل شما مایل به دریافت اطلاعات در مورد انتخابات ریاست جمهوری در یک کشور هستید. نکته این جاست که در گذشته به طور مثال اگر جستوجو میکردید انتخابات کشور امریکا اماری در مورد تمامی انتخابات ها ارائه میشد و ممکن بود که این نتایج حتی به اولین انتخابات ریاست جمهوری در امریکا برگردد که این برای دریافت اخرین اخبار توسط گوگل نقطه ی ضعفی حساب میشود اما در این اپدیت اگر شما در گوگل جستوجو کنید انتخابات ریاست جمهوری امریکا اخرین اخبار و پست ها ابتدا قرار میگیرد به این صورت که ممکن است شما نتیجه ای مشاهده کنید مربوط به 5 دقیقه قبل این اپدیت دارای 2 نکته ی بسیار مهم میباشد :

1.در این اپدیت ارزش سئو بسیار بیشتر شده زیرا بسیار مهم میباشد که اخبار شما سریع ایندکس شده و زمان طولانی برای ایندکس شدن مطالب هدر نشود.

2. به روز بودن سایت همیشه مهم میباشد اگر سایت شما اخرین اخبار را در مورد یک موضوع نداشته باشد دیگر نمیتوانید در مورد موضوع خاص انتطار اول بودن در گوگل را داشته باشید.

اما نکته ی منفی که در این اپدیت وجود دارد از بین رفتن ارزش یکی سری از مقالات و اخبار میباشد.فرض کنید انتخابات یک کشور نزدیک است یکی از معمول ترین کارها نوشتن مقاله ای در مورد تاریخچه ی انتخابات در ان کشور است اما با این کار در اپدیت جدید شما دیگر در نتایج در سایت های اول نخواهید بود.

البته این تغییرات همان طور که در ابتدا اشاره کردیم مربوط به 30 الی 35 درصد کلمات کلیدی میباشد و در مباحثی مانند سئو که یک کلمه ی خاص میباشد تغییری انجام نخواهد شد.

توجه کنید که مهم ترین نکته در اپدیت های جدید گوگل به روز بودن و خوب بودن محتوا است نه بک لینک و موارد اینچنینی.گوگل هر روز بر اهمیت محتوا می افزاید و اگر ارزش این فاکتور را کم در نظر بگیرید ضرر خواهید کرد.

مطالب مرتبط

9 نظر

  1. ali1

    سلام خسته نباشیدو ممنون از مطالبتون.

    من شنیدم گوگل هر یک ماه اپدیت میکنه صفحهی اول با هر سرچی رو ! ایا این درسته ؟

    ممنون میشم کمکم کنید .

قسمت نظرات بسته است