پنگوئن 1.1 شروع به کار کرد | SEOmoz

پنگوئن 1.1 شروع به کار کرد

نوشته شده توسط

3 ساعت از زمانی که Matt Cutts اعلام کرده است پنگوئن 1.1 آغاز به کار کرده است میگذرد.در این پست به بررسی این الگوریتم جدید میپردازیم.


دیشب در حالی که واقعا هیچ کس انتظار نداشت Matt Cutts در یکی توئیت های خود اعلام کرد که انها پنگوئن 1.1 را آغاز کرده اند و در حال حاضر نزدیک به 0.1 درصد جستوجو های انگلیسی را تحت تاثیر قرار داده است.
او در توئیت خود این اپدیت را یک بروزرسانی اطلاعات و نتایج خواند.در این لینک میتوانید این مطلب را مشاهده کنید.

Google Pushes First Penguin Algorithm         Update 1.1 | پنگوئن

هر چند خبرهایی منتشر شده بود از ورژن های دیگر اپدیت پنگوئن اما گوگل اعلام کرده که پس از 24 آپریل این اولین اپدیت میباشد و ورژن دیگری از پنگوئن ارائه نشده است.
گوگل در مورد پنگوئن اعلام کرده است که آپدیتی میباشد برای مقابله با سایت های اسپم و سایت هایی که برخلاف قوانین گوگل ( Google Quality Guidelines ) رفتار میکنند.

جالب است که بدانید تبادل لینک و خرید بک لینک در همین قوانین به عنوان Link Schemes معرفی شده و گوگل انها را در راستای گول زدن میداند و اعلام کرده اگر پی ببرد که سایتی این کارها را انجام داده با انها برخورد خواهد کرد.

البته این سری اپدیت ها با برخورد جدی بسیاری از شرکت های سئو و افراد روبه رو شده زیرا انها بر این باور هستند که این اپدیت نه تنها کار را بهتر نکرده است بلکه قدمی بوده برای اسپم کردن بیشتر محیط مجازی.

در مورد این الگوریتم همچنین میتوان گفت که به صورت A/B Testing میباشد یعنی براساس خطاها و درس هایی و فید بک های افراد برخورد میکند پس اگر سایت شما ضربه خورده و درحالی که قوانین را به درستی انجام داده اید باز هم Penelized شده اید به شما پیشنهاد میکنیم عجله نکنید و این را پایان کار ندانید و سعی کنید با گوگل در ارتباط باشید و نظر خود را از طریق فرم فیدبک گوگل پنگوئن در اختیار مسئولین گوگل قرار بدهید تا قدمی بردارید در راه بهتر شدن این الگوریتم.

آپدیت 1.1 پنگوئن در حال حاضر به سایت های غیرانگلیسی زبان نرسیده است اما پیشبینی مشود در طی چند روز اینده و شاید هم چند ساعت آینده به دیگر زبان ها هم وارد شود.

7
دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید!
خبرنامه ایمیلی سئوموز فارسی
 • Master.AK

  اخ این به وب فارسی برسه چه شووود :دی
  مرسی از پست امیرسینا جان

 • سیاوش

  تشکر : ))))))))))
  خدا کنه زودتر آپدیت هاش تموم بشه و اوضاع اروم بشه :-0

 • حسین

  نتایج فارسی جستوجوی گوگل نسبت به ماه های قبل بهتر شده و این خودش نشان از موفقیت الگوریتم های به کار رفته داره. هر الگوریتمی هم می تونه درصد خطایی داشته باشه و مهم هدف نهایی هست.

  • AmirSina

   اما این وسط خیلی از وبسایت ها هم بیخودی ضربه خوردن
   کلا یک سری قوانین جدید گوگل خیلی بیخود و بی معنی هست

 • منصور

  به هر حال هر طرحی ممکنه ی تعدادی از سایت ها رو به اشتباه بهشون ضربه بزنه . اما من هم دید مثبتی به این الگوریتم دارم و نتایج و رنک ها داره بهتر میشه . با تشکر از زدن این مقاله 🙂

  • AmirSina

   در حال حاضر خیلی بهتر شده اون شروع کار واقعا بد بود

 • محمد

  خداکنه این بک لینک خریدن کلا بی ارزش بشه

« زندگی بدون بک لینک

بررسی الگوریتم جدید گوگل:گوگل پنگوئن »