گوگل پلاس 1+ و سئو [2] | سئوموز

گوگل پلاس 1+ و سئو [2]

نوشته شده توسط

در ادامه اموزش تاثیر 1+ بر سئو و نتایج در این مقاله به تاثیر شبکه ی اجتماعی جدید گوگل,گوگل پلاس در سئو یک سایت میپردازیم . نکته ی مهم این میباشد که تمامی فاکتورها و نکات ذکر شده در کنار هم موثر میباشند.

با توجه به اپدیت جدید گوگل, بررسی های انجام شده توسط تیم سئوموز نشان میدهد که هر چه سایت شما در شبکه ی اجتماعی گوگل پلاس فعال تر باشد شانس بهتری در رقابت با دیگر سایت ها دارید دلیل این امر هم این میباشد زمانی که شما یک لینک را به اشتراک میگذارید یا یک سایت را 1+ میدهید در نتایج نمایش داده شده ابتدا ان سایت به نمایش در میاید و سپس سایت هایی که دوستان شما در گوگل پلاس وان به اشتراک گذاشته اند نمایش داده میشوند.

فرض کنید شما مدیریت تیم سئوموز فارسی را در جمع دوستان خود در گوگل پلاس دارید در جستوجوهای شما اگر سایتی باشد که مدیر تیم به ان 1+ داده باشد و یا حتی ان را به اشتراک گذاشته باشد در پایین نتایج به نمایش در خواهد امد و در مقامی بالاتر از باقی نتایج قرار میگیرد. در دیدی کلی میتوان شکل اشتراک گذاشتن و امتیاز دادن شما در شبکه ی اجتماعی 1+ به این شکل تاثیر میگذارد بر دوستان و نتایج جستوحو ها:

تصویر بالا را به 2 صورت میتوان بررسی نمود :

1.به این صورت که افرادی وارد سایت یا یکی از مطالب شما شده اند و به ان پلاس وان داده اند این مطلب میتواند به مطالبی که در گوگل پلاس هم میزارد اشاره داشته باشد.

2. اما در نگاهی دیگر میتوان گفت لینک شما که توسط این افراد 1+  دریافت شده در نتایج انها تاثیر میگذارد یعنی یک رابطه ی 2 طرفه که هر 1+ در جستوجو های فرد تاثیر میگذارد و یا حتی هر 1+ شما به دوستان شما نیز تاثیر میگدارد.

اما در مورد اپدیت جدید گوگل به نام Freshness که در مطالب قبلی به ان اشاره کردیم. اطلاعات دقیقی از نحوه ی محاسبه ی لینک ها گوگل ارائه نکرده اما حدس ما این میباشد که فاکتورهای زیر بر این لینک ها تاثیر میگذارند:

1.شبکه های اجتماعی

2.سایت مپ

مورد دوم خود دارای بحثی مفصل و جدا میباشد و در این مقاله جایی برای ان نمیباشد.

اما در مورد شبکه های اجتماعی ما حدس میزنیم که براساس Meta Description متن های شما در شبکه های اجتماعی مطالب طبقه بندی میشوندمسلم است که سایت اول مورد بررسی گوگل,گوگل پلاس میباشد. پس به متن هایی که در بخش توضیحات لینک های خود در این شبکه ی اجتماعی میگذارید بسیار دقیت کنید چون این متن ها اینده ی سایت شما را تعیین خواهند کرد.

نکات مهم:

1) سعی کنید دوستان خود را وادار کنید به سایت و مطالب شما چه در گوگل پلاس و چه در خود سایت 1+ بدهند

2) سعی کنید لینک های خود را در صفحات زیادی به اشتراک بگذارید و به دوستان خود بگویید لینک های شما را به اشتراک بگذارند.

 

1
دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید!
خبرنامه ایمیلی سئوموز فارسی
  • Amir

    با تشکر از مطلب مفیدتون واقعا جالب بود

« آپدیت جدید گوگل: تغییرات لحظه ای

آپدیت جدید پیج رنک: بایدها و نبایدها »