بست گراف

30 روش افزایش بازدید سایت و وبلاگ

افزایش بازدید وبلاگ و وبسایت بخش جدانشدنی نگرانی مدیران وبسایت ها میباشد.در این سری مقالات قصد داریم به شما روش های نوین افزایش بازدید را آموزش دهیم.تمامی روش های ارائه شده براساس تجربیات تیم سئوموز و مقالات انگلیسی میباشد.

افزایش بازدید دارای روش های گوناگونی میباشد.روش هایی که بعضی از انها به کلاه سیاه معروف هستند و بعضی روش های با تاثیر طولانی مدت به روش های کلاه سفید مشهور هستند.این روش ها از ابتدای ایجاد سایت ها و وبلاگ ها دچار تغییر شده اند هرساله براساس فاکتورهای گوناگونی همچون : بازخود کاربران,علایق کاربران و تغییرات اجتماعی این روش ها دچار تغییرات بزرگ و کوچکی می شدند.

از معروف ترین روش های افزایش بازدید که بین وبمسترها معروف و رایچ بوده است میتوان به تبادل لینک اشاره کرد.

اما در این مقاله و 2 مقاله بعدی ما به بررسی روش های نوین افزایش بازدید را آموزش خواهیم پرداخت روش هایی که با انجام دادن انها شما میتوانید بین 10 تا 20 درصد افزایش بازدید داشته باشید البته روش های ارائه شده نیاز به بررسی و صبر زیاد دارند و زمان مشاهده تغییرات بین یک هفته تا یک ماه میباشند اما با انجام این کارها سایت خود را به خوبی بهینه سازی کرده اید و بازدید کننده های خود را راضی نگه میدارید.

مقالات افزایش بازدید شامل 3 بخش خواهند بود که در سر فصل های زیر رائه خواهند شد:

1. سایت شما : ارائه راه کارهایی برای افزایش بازدید از طریق سایت یا وبلاگ خودتان.این روش ها معمولا بسیار ساده هستند به راحتی میتوان انها را انجام داد.

2. دیگر سایت ها : راه کارهایی برای افزایش بازدید سایت از طریق سایت های دیگر.این روش ها سخت بوده و پیش نیاز انها رعایت تمامی موارد مقاله اول میباشند.

3. شبکه های اجتماعی: اهمیت شبکه های اجتمای بحث همیشگی و ثابت ما در سئوموز بوده است در این سری مقالات به ارائه راه کارهایی برای افزایش بازدید از طریق شبکه های اجتماعی میپردازیم.

بخش اول : سایت یا بلاگ شما

1.محتوای خلاقانه : از ابتدای شروع اپدیت جدید گوگل به نام گوگل پاندا ( Google Panda ) یک موضوع میان تمامی افراد صاحب نظر مشترک بوده است و آن هم محتوای وبسایت و وبلاگ میباشد.

سعی کنید همیشه خالق محتوا باشید دوران شیرین کپی پیست فراموش شده است در حال حاضر برنده کسی است که همیشه در فکر ایجاد یک محتوای خلاقانه است نه کسی که در فکر پیدا کردن سایت های جدید برای کپی کردن مطالب.

زمانی که کاربر وارد سایت شما میشود خیلی سریع به آخرین پست های شما نگاه میکند.3 خط اول تمامی نوشته های شما مهم ترین نقش را در جذب بازدید کننده به عهده دارند.

3 خط اول به عنوان معرف مطلب شما هستند این خطوط میتوانند به همان اندازه که برای شما مفید هستند مضر نیز باشند.سعی کنید مطلب خود را توضیحاتی کوتاه اما جالب شروع کنید از کنار این موضوع سرسری نگذرید و فراموش نکنید که افزایش بازدید بدون نگه داشتند بازدید کننده های قدیمی امکان پذیر نیست.

نکات مهم :

 • محتوای پست های شما باید بدون غلط املایی باشد
 • محتوای پست ها باید رسا و کامل باشد و هر موضوعی که آغاز میشود تا جایی پیش برود که پاسخ های احتمالی کاربران را در بر بگیرد
 • زمان ارسال مطالب خیلی مهم است. مدیریت سایت HubSpot با بررسی بیش از 20 هزار وبلاگ و وبسایت که در سیستم انها ثبت نام کرده اند اعلام کرده که بهترین زمان ارسال مطالب صبح بین ساعت 9 تا 11 میباشد در این بازه ی زمانی شما میتوانید بیشترین آمار بازدید کننده را به سایت خود جذب کنید. برای اطلاعات بیشتر به مقاله زیر مراجعه کنید:
بهترین روز و زمان برای به روز رسانی وبلاگ ازنظر دن زارل                                 

2.طراحی حرفه ای: طراحی حرفه ای و اصولی یکی از مهم ترین روش های جذب بازدید کننده میباشد.کاملا واضح است که ورود کاربر به سایت کافی نیست و ما باید محیطی را ایجاد کنیم که کاربر در سایت ما بماند و بعدا دوباره به سایت ما سر بزنید.حالت ایده ال برای هر مدیر ویسایت آن است که بازدید کننده سایت را به لیست علاقه مندی های خود اضافه کند.یکی از روش های رسیدن به این هدف داشتن طراحی اصولی و حرفه ای است.

وقتی کاربری وارد سایتی میبشود اولین نکته ای که نظر او را جلب میکند سمت راست صفحه است ( البته این موضوع در سایت های انگلیسی زبان و یا سایت هایی که از چپ به راست مینویسند متفاوت است) سپس انها به Mouse خود نگاه میکنند که به چه سرعتی در سایت شما میتواند حرکت کند و آیا افکت های زیاد در سایت شما باعث کندی در حرکت میشود یا نه؟برای اثابت این موضوع وارد اکانت خود در گوگل انالیتیکز بشوید و در بخش On Page Optimization چک کنید که کدام بخش ها بیشترین کلیک را داشته اند.

کاربران CSS3 را بسیار دوست دارند زیرا با رفرش کردن صفحه لازم نیست مقدار زیادی حجم صرف لود شدن تصاویر اضافی بکنند اما کاربران به هیچ وجه سایت هایی که کاملا از CSS 3 ساخته شده اند را دوست ندارند زیرا بسیاری از افکت ها باعث اذیت شدن چشم کاربر میشوند.در مقاله اشتباهات رایج سئوسازی وبسایت های ایرانی توضیح دادیم که سعی کنید استفاده از CSS 3 را در حد معمول رعایت کنید.

3.مردمی بودن:یکی اصول روانشناسی میگوید که اگر میخواهید مورد قبول جامعه واقع شوید باید سعی کنید از مردم باشید و طبق علایق انها رفتار کنید این اصل در دنیای مجازی هم کاملا رعایت میشود اگر میخواهید سایت شما افزایش بازدید پیدا کند سعی کنید از آن چه که مردم دوست دارند سخن بگویید.همیشه به یاد داشته باشید که از میان مردم باشید و برای مردم باشید.

4.نگران این نباشید که بازدید کننده چقدر دارید نگران این باشید که بازدید کننده های شما به چه میزان در سایت شما میمانند:تعداد بازدید کننده های شما در یک روز نشان دهنده ی این نمیباشد که شما موفق بوده اید یا خیر بلکه میزان کابرانی که به سایت شما برمیگردند نشان موفق بودن یا نبودن شما هستند.مهم تر از تعداد کاربرانی که به سایت شما بازمیگردند زیرا برای هر سایتی آن گروه از بازدید کننده ها که به Returning Visitors شناخته میشوند حائز اهمیت هستند.

5.خبرنامه:یکی از اصول جذب بازدید کننده خبرنامه میباشد.شما با ایجاد خبرنامه و دریافت اطلاعات افراد و ارسال آخرین خبرها به ایمیل افراد انها را به بازدید کننده ی ثابت خود تبدیل میکنید.در صورتی که شما اصول ایمیل مارکتینگ را رعایت کنید نرخ تبدیل شما بالا رفته و در جذب بازدید کننده موفق خواهید بود.به شما پیشنهاد میکنیم که برای اطلاعات بیشتر به وبسایت مدیرسایت مراجعه کنید

6.از بلاگ استفاده کنید:کاربران بلاگ را دوست دارند همیشه اسم بلاگ حس متفاوتی در کاربران ایجاد میکند زیرا تعریف بلاگ با سایت متفاوت میباشد و همه چیز در بلاگ کوتاه اما کامل است.اسلاگ وبلاگ هم از نظر موتورهای جستجو و هم کاربران متفاوت است و مطالب این بخش را بیشتر مورد مطالعه و بررسی قرار میدهند.

7.تکلیف خودتان را با هدف سایتتان مشخص کنید:بسیار دیده میشوند سایت هایی که اغاز به کار میکنند بدون هدف اگر شما از این دسته سایت ها دارید هیچ وقت دیر نیست سعی کنید هر چه زودتر هدف خود را مشخص کنید.پس از انتخاب هدف شما باید کلمات مهم خود را مشخص کنید و براساس همین کلمات شروع به نوشتن مقالات کنید و همیشه به یاد داشته باشید که کاربران بر اساس کلمات مهم شما سایت شما را می شناسند هر سایتی در ذهن هر کاربری به چند کلمه کوتاه خلاصه میشود اگر شما بتوانید این کلمات را خودتان در ذهن کاربر جا بیاندازید به یک هدف بزرگ رسیده اید.خیلی سخت هست که شما بتوانید ذهن و نوع تفکر یک انسان را تغییر بدهید اما اگر شما بتوانید در برخوردهای اول یک تصور خاص و متفاوت در ذهن کاربر ایجاد کنید بازدید کننده ی ثابت خود را ایجاد کرده اید.

8.به مطالب تصاویر گرافیک و جدول اضافه کنید: استفاده از تصاویر و آمار بسیار مفید میباشد.اولین و مهم ترین فایده آن این میباشد که تصاویر و امار به مطالب شما اعتبار میبخشد.شاید تعداد بسیار زیادی مانند مطلب شما موجود باشد اما اگر از تصاویر استفاده کنید به بازدید کننده ها نشان میدهید که متفاوت هستید.همچنین با استفاده از تصاویر شما میتوانید از انها نیز ورودی به دست بیاورید.Bing Images و Google Images مهم ترین منابع جستجوی رایج در میان کاربران اینترنتی هستند به دست آوردن بازدید از این دو منبع بسیار مهم میباشد زیرا تنها سایت هایی بازدید کننده خواهند گرفت که به اصل بهینه سازی تصاویر دقت کنند.اگر شما سایتی دارید که فقط میخواهید تصویر قرار دهید استفاده از Flicker را فراموش نکنید.

از دیدگاهی دیگر بازدید کننده ها زیاد علاقه ندارند که مطالب طولانی و بدون تصویر را بخوانند و دوست دارند کل مطلب را به صورت تصویر ببینند تا بهتر متوجه شوند.

9.به امار دقت کنید:آمار و متوجه شدن امار در سئو بسیار مهم میباشند.درست و دقیق متوجه شدن امار میتواند برای شما بسیار مفید باشد زیرا هر بخش مثبتی در امار و نتایج به یک دلیل منطقی ارجاع داده میشود و شما میتوانید با بررسی و سعی در تقویت آن بخش مثبت باعث پیشرفت سایت خود بشوید.به تصویر زیر دقت کنید:

تصویر متعلق به سایت Everywhereist میباشد
Google Analytics

تصویر بالا متعلق به سایت Everywhereist میباشد.

نکته ی اول در تصویر بالا ان میباشد که حتما از آمارگیر گوگل انالیتیکز استفاده کنید.

نکته ی دوم و مهم در مورد بخش هایی است که با فلش جدا شده و به انها اشاره شده است.اگر دقت کنید تعداد ورودی های جدید از ان سایت ها بالای 80 درصد میباشد این به شما نشان میدهد که این سایت ها میتوانند برای شما به عنوان یک Referrer خوب باشند پس سعی کنید از این سایت ها بیشتر ورودی بگیرید روش های گوناگونی هم وجود دارد که ساده ترین انها تبلیغات متنی و یا بنری میباشد شما همچنین میتوانید با این سایت های تبادل لینک هم بکنید.

دقت داشته باشید در صورتی که شما به امار دقت نکنید موفق نخواهید بود.

10.ارجاع بدهید: وب برای این ساخته نشده است که فقط متن و تصویر باشدوب ساخته شده است که لینک باشد.کاربران وقتی پست های شما را میخوانند بیشتر از هر چیز منبع میخواهند انها بیشتر مطالبی را مورد قبول میدانند که به منابع معتبر ارجاع داده شوند.

مهم نیست که ارجاع شما به یک پست داخلی باشد و یا خارجی مهم این است که بازدید کننده توسط شما به بخش های دیگر منتقل شود.شما باید سعی کنید بازدید کننده را به دنبال موضوع خود بکشانید بهترین کار هم ارجاع دادن ها میباشد که بازدید کننده بیشتر بخواهد.بیشتر خواستن بازدید کننده باعث میشود به سایت شما دوباره سر بزند و یا به سایت های دیگر برود.

امیدواریم بخش اول این سری مقالات برای شما مفید واقع شود.

پایان بخش اول…

 

مطالب مرتبط

167 نظر

 1. Akbar

  امروز انقدر تشکر کردم که دیگه روم نمیشه که تشکر کنم!
  —————-
  ولی واقعا مطالبتون عالی هست!
  ممنون و خسته نباشید

 2. نانو پاسارگاد نوین

  من امروز با سایت شما آشنا شدم. سایت بسیار پر محتوا و به روز است
  متشکرم.

 3. nekouei

  سلام
  من در حال طراحي سايت مي باشم و مقالات شما بسيار ارزشمند است چراكه كمك مي كند پايه و اساس سايت را بر مبناي سئو ايجاد كنيم.
  بسيار ارزشمند بود. بازهم تشكر مي كنم

 4. abbasali

  salam
  خیلی خوب و عالی
  واقعا متشکر

  در این مورد هم ؛https://www.seomoz.ir/blog/؛
  صفحه مورد نظر در هیچ کجای جهان یافت نشد! میده

 5. ترانه

  سلام
  یه سوال
  در مورد این مطلب:
  مان ارسال مطالب خیلی مهم است. مدیریت سایت HubSpot با بررسی بیش از ۲۰ هزار وبلاگ و وبسایت که در سیستم انها ثبت نام کرده اند اعلام کرده که بهترین زمان ارسال مطالب صبح بین ساعت ۹ تا ۱۱ میباشد در این بازه ی زمانی شما میتوانید بیشترین آمار بازدید کننده را به سایت خود جذب کنید.
  در ایران هم این چیزی که گفتین صدق میکنه یا خیر؟
  ممنون از پاسختون

 6. زینب جووووووووووووووون

  سلاااااااااااااااااااااام خسته نباشید
  جالب بود
  وب من پربازدیده
  خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
  ملسی جیجرم

 7. محمدامین ایمان پور

  سلام
  من میخواهم از امارگیر گوگل استفاده کنم ؟؟؟نمیدونم چه جوری میشه یه راهنمایی بکنید؟

 8. md_akbari

  سلام خسته نباشید عالی بود امیدوارم یه روزی بلاگ منم یکی از بلاگ های به درد بخور و معروف بشه..موفق و پیروز باشید

 9. مرتضی

  خیلی عالی بود مرسی از مطالب مفید و سایت ارزنده و خوبتون،
  خوشحال میشم نظرات ارزشمند شما رو درباره سایت نمایشگاه جهیزیه بشنوم.
  متشکرم

 10. فرشید

  سلام
  یه سوال اگر ما بتونیم یه تعداد از کاربران را تقریبا هر روز به سایت بکشونیم ایا تاثیری در افزایش بازدید ها و ورودیهای دیگر خواهد داشت .

 11. مجتبا

  سلام
  اصولا این روش هایی که معرفی کردی برای وبلاگ نویسی هستش مثلا من یه وبلاگ خالی با دو تا پست دارم و هر هفته هم دو تا پست میزارم حالا فرض کنیم که خلاقانه باشه این باید از جایی بیام بازدید کنن پس مرحله جذب افراد چی میشه ما تو اون مرحله موندیم وقتی کسی نیاد به وبلاگت سر بزنه تو هی بگو به امار نگاه کن فایدش چیه دوست عزیز

 12. گالري عكس ايميج تاپ

  سلام ،خوب بود ممنون
  من هم يه گالري عكس راه انداختم و ميخوام آمار بازديدشو ببرم بالا، مقاله هاي شما برام مفيده

 13. حسین مرآتی

  سلام عالی بود ولی من چون تازه شروع به کار کردم چیز زیادی از مطالب شما استفاده نتونستم بکنم.بازم به هر حال ممنون ومتشکر بابت زحمات وتوزیحات خوبی که داده بودید. ولی اگر وقت کردید تا وبلاگ من سر بزنید.

  1. امیرسینا زمانیان

   از انجایی که موتورهای جستجو به فاکتورهای مرتبط با بازدید دقت زیادی دارند این نوع بازدیدها باعث امتیاز منفی میشوند.

 14. مهرداد

  درود . خدا قوت و واقعاً خسته نباشید . من تازه کار هستم و امروز از مطالب سایت شما خیلی استفاده کردم . پاینده و شاد باشید .

 15. مهدی

  سلام تشکر از مطالبتون. بنده با اجازتون این مطالب رو کپی کردم و در پایان نامم جا دادم.میخواستم ، چند تا مقاله و منابع خوب از این مطالب بدین تا بنده به استادمون بگم که این مطالب رو از اون منابع در آوردم.چون اگه بگم این مطالب رو از سایت برداشتم قبول نمیکنه. ممنون میشم چندتا نام کتاب یا مقاله یا منابع در این مورد به من بدهید. ممنون….

 16. روانشناسی

  من همیشه به سایت شما سر می زنم و مطالب سایت شما را به اشتراک می گذارم.مطالب سایتتون واقعا جالب و بی نظیر است.
  با آرزوی بهترین ها برای شما

 17. مینو احمدی

  ممنون از مطلب جالبتون، یگ سوال، در خصوص سایتهای تخصصی چطور باید افزایش بازدید داد، مثلا من میخوام در خصوص کار “آسفالت و دستگاه های سازنده ” اون افزایش بازدید بدم، روی محتوا کار کردم اما بازدید بسیار پایینی سایت داره و روی کلمه “آسفالت” بالا نمیاد.

  1. هادی پورمحمد

   سلام دوست گرامی تنها روی محتوا کار کردن کافی نیست . البته چطور روی محتوا هم کار کردید مهم هستش. و اینکه شما باید مخاطب خاص خودتون رو مد نظر داشته باشید.

 18. لیلا شاهپوری

  اول ممنون بابت راهنمایی های خوبتون
  من دو ساله مطالب وبسایت صدای دریا رو تهیه میکنم در ضمن نویسنده رمان هام هم هستم
  در هر دو زمینه تو سایت فعال هستم ولی نظرات سایتم خیلی نیست من بیشتر دوست داشتم دوستان درباره مطالبی که کلی زحمت میکشم نظر بزارن بخصوص داستانهام ..

  1. هادی پورمحمد

   سلام خانم شاهپوری . لطفا دقت کنید شما میبایست محتوایی که تولید میکنید هدفمند باشه . باید خودتون رو بزارید جای کسانی که قراره بیان توی گوگل سرچ کنن و به سایت شما برسن . باید ببینید ایا محتوای شما در کدام صفحه نتایج جستجو قرار داره . آیا کاربرپسند هست؟ آیا اونقدر خوب هست که کاربر بخواد وقت بزاره و براش نظر بده ؟ و خیلی موارد دیگه برای کسب اطلاعات بیشتر میتونید مقالات سایت رو در این زمینه مطالعه کنید . و یا با من از طریق ایمیل در ارتباط باشید.

 19. سامان

  سلام خسته نباشید
  ممنون از سلیت خوبتون
  ازتون یه درخواست دارم لطفا به سایت منم یه سر بزنید و یکم راهنماییم کنید که چه جوری پیشرفت کنم
  لطفا کمکم کنید

 20. فروش خودرو سایت جوکار

  سلام خیلی سایت خوبی دارین من برای سئو سایتم از مطالبتون استفاده میکنم و سئو موز رو دنبال میکنم

 21. شایان

  با سلام
  یک سوال دارم
  بعضی از سایت ها یا وبلاگ ها وقتی مطلبی مینویسند در گوگل قرار میگیره یعنی وقتی ادرس سایتش رو سرچ میکنی هم صفحه اصلیش میاد هم مطالبش رو.
  لطفا توضیح بدید باید چه جوری این کار رو کرد.
  (والا وبلاگ ما تو گوگل بهزور دیده میشه چه برسه به مطالبش)

  1. هادی پورمحمد

   با سلام اون مواردی که میفرمایید اسمش سایت لینک هست و سایت لینک رو خود گوگل مشخص میکنه برای سایتها و فقط مدیر سایت میتونه اون مواردی که براش مناسب نیست رو درخواست حذف بده تا گوگل مجدد به انتخاب خودش سایت لینکهای دیگه رو جایگزین کنه

 22. ARMIN teymouri

  با سلام وب سایت ما روزانه اخباری درباره دنیای تکنولوژی منتشر میکنه میخواستم بدونم url باید به فارسی نوشته بشه یا به انگلیسی

  1. هادی پورمحمد

   سلام بهتر هستش که فارسی نوشته بشه . مواردی در سایت شما دیدم که بهتر هستش از بخش آنالیز درخواست بدید تا بررسی های لازم رو براتون انجام بدیم مشکلاتی دارید که بصورت خصوصی خدمتتان عرض بشه بهتر هستش.

  1. هادی پورمحمد

   سلام جناب رضایی چند علت میتونه داشته باشه و باید مواردی رو بررسی کنید
   1- آیا در کلماتی در صفحه اول هستید که جستجوی مناسبی ددارند؟
   2- آیا از گوگل ورودی دارید در آمارگیرتون؟
   3- جسارت نباشه ولی دیزاین سایتتون قشنگ نیست و نمیتونه کاملا اطمینان کاربر رو جلب کنه
   4- اگر از گوگل ورودی های خوبی دارید و زنگ خور ندارید احتمالا مردم پول ندارن فقط میان نگاه میکنن و میرن.

 23. یاسمن

  ممنون از مطالب مفیدتون
  من چند تا از راهکارهای شما رو انجام دادم تاثیر خوبی رو بازدید سایتم داشت
  راستی سایت من یه سایت تفریحی هست به نام دهکده سرگرمی http://www.sargarmi1.ir
  منتظر نظرات شما تو سایتم هستم

 24. محمد

  من بازدید گوگلم افزایش پیدا کرده و آمار بازدید سایتم هم همینطور ولی الکسام بشدت سقوط کرده
  کسی میدونه دلیلش چی می تونه باشه؟

  1. هادی پورمحمد

   سلام در صورت تمایل برای ثبت لینک میتوانید از منوی بالا وارد بخش دایرکتوری شوید و درخواست ثبت لینک را ارسال نمایید.

 25. فرزين فرجي

  سلام
  مطالب بسيار مفيد هستند به خصوص براي من كه واقعا در مورد جذب بازديدكننده ناكام موندم و فكرمو خيلي مشغول خودش كرده
  اميدوارم بتونم موفقتر شم .
  باتشكر

 26. مونا

  مرسی واقعا کمکم کرد من خیلی وقته درگیر سئو و رنک الکسام
  رنک ایران هی بد میشه جهان خوب میشه
  ممنووون

  1. هادی پورمحمد

   با سلام ، خیر متوجه هویت نمیشوند و فقط میتوانند مرورگر شما ،نوع سیستم عامل و آی پی شما را ثبت نمایند.

 27. MoUSA

  افراد سخاوتمندی مثل شماست که باعث پیشرفت و ترقی انسانهای‎ ‎‏ دیگر می‌شوند. ممنونم از مطلب ‏بسیار خوبتون‏

 28. شهریار باغچی

  سلام و دورد و خسته نباشید
  از اینکه اطلاعات رایگان و دقیق و علمی در اختیار کاربران قرار میدهید از شما کمال تشکر را دارم

 29. قانون جذب

  بسیار عالی بود. افزایش بازدید سایت یکی از مشکلاتیه که هر کسی در ابتدای راه اندازی سایتش با اون رو به رو هست. در این مقاله به نکات خوبی اشاره شده بود که میتونه کمک کنه. بسیار مفید و خوب بود ممنونم از لطفتون

قسمت نظرات بسته است