رفع ارور Avoid Landing Page Redirects

پرهیز از تغییر مسیر صفحات فرود Avoid Landing Page Redirects

این قاعده زمانی فعال می شود که PageSpeed Insights، تشخیص دهد شما بیش از یک تغییر مسیر از آدرس داده شده به صفحه فرود نهایی دارید.

سرعت بارگذاری وب سایت، از جمله مهمترین ویژگی های مطلوب آن می باشد. این امر علاوه بر آنکه در حس رضایتمندی بازدید کننده تاثیر بسزایی دارد، در افزایش رتبه وب سایت در موتورهای جستجو نیز، بسیار موثر است.PageSpeed Insights ، یک سرویس رایگان است که توسط شرکت گوگل ارائه شده و به شما این امکان را می دهد که آدرس وب‌سایت خود را در آن وارد کنید. این صفحه، چگونگی باز شدن وب‌ سایت مورد نظر را بر روی موبایل و رایانه بررسی کرده و نکاتی برای بهبود کارایی، باز شدن سریع‌ تر و همچنین بهبود رتبه وب سایت در سیستم جستجوی گوگل، به اطلاع شما می رساند.

بررسی اجمالی Avoid Landing Page Redirects

تغییر مسیر باعث ایجاد یک چرخه درخواست پاسخ اضافی در پروتکلHTTP  و در نتیجه تاخیر در باز شدن صفحه می گردد. در بهترین حالت، هر تغییر مسیر، یک رفت و برگشت اضافی ایجاد می کند و در بدترین حالت ، ممکن است چندین رفت و برگشت اضافی برای جستجوی DNS، هندشیک TCP و مذاکره TLS علاوه بر چرخه اضافی مذکور در پروتکل HTTP، ایجاد کند. در نتیجه، شما باید استفاده از تغییر مسیر را به منظور بهبود عملکرد وب سایت خود به حداقل برسانید.

چند نمونه از الگوهای تغییر مسیر عبارتند از:

  • example.com ، از طراحی وب سایت ,واکنشگرا استفاده کرده و نیازی به تغییر مسیر ندارد. روشی سریع برای این امر!
  • example.com → m.example.com/home، برای کاربران موبایل، تاوان چندین رفت و برگشت را به همراه دارد.
  • example.com → www.example.com → m.example.com ، برای کاربران موبایل، بسیار کند عمل خواهد کرد.

توصیه های Avoid Landing Page Redirects

با آموزش و بکارگیری اصول بنیادی طراحی پاسخگو یا همان واکنشگرا ، وب سایت مطلوبی را به کاربران ارائه دهید تا بر روی دستگاه های مختلف کارآیی لازم را داشته، به نحوی که در آن از تغییر مسیرهای غیر ضروری، پرهیز شده باشد.

اگر وب سایت شما به هر دلیلی، ضرورتاً نیاز به تغییر مسیر دارد، به منظور بهبود عملکرد به دستورالعمل های گوگل در بخش  Redirects and User-Agent Detection، مراجعه فرمایید.