رفع ارور Improve Server Response Time

بهبود زمان پاسخ سرور Improve Server Response Time

این قاعده زمانی فعال می شود که PageSpeed Insights تشخیص دهد زمان پاسخ سرور شما بالاتر از 200 میلی ثانیه است.

بررسی اجمالی Improve Server Response Time

زمان پاسخ سرور، زمان لازم به منظور بارگذاریHTML  مورد نیاز برای آغاز باز شدن صفحه از سرور شما را پس از تفریق میزان تاخیر شبکه بین گوگل و سرور مذکور، اندازه گیری می کند. ممکن است محاسبه این زمان، مقداری تفاوت (واریانس) بین اجراهای مختلف وجود داشته باشد، اما این تفاوت ها نباید بیش از حد بزرگ باشند. در واقع، تغییرات زیاد در زمان پاسخ سرور، ممکن است نشان دهنده یک مسئله اساسی در عملکرد و کارآیی سرور مورد نظر باشد.

توصیه هایی برای Improve Server Response Time

شما باید زمان پاسخ سرور خود را به زیر 200 میلی ثانیه کاهش دهید. چندین عامل بالقوه وجود دارد که ممکن است سرعت پاسخ سرور شما را کم کند. از جمله این موارد می توان به سرعت کم در منطق برنامه، پرس و جوهای کند در پایگاه داده، مسیریابی کند، چارچوب ها، کتابخانه ها، قحطی زدگی در منابع  CPUو  یا قحطی زدگی در حافظه اشاره کرد.

قحطی زدگی یا Starvation به این معنی است که در حال حاضر منبعی در دسترس نیست و هیچ تخمینی هم از زمان بدست آوردن منبع در آینده وجود ندارد. به عبارت دیگر حدی برای تعویق مذکور وجود ندارد.

به منظور بهبود زمان پاسخ سرور خود، باید تمام این عوامل را در نظر داشته باشید. اولین قدم برای کشف دلیل بالا بودن زمان پاسخ سرور، اندازه گیری است. سپس، با استفاده از اطلاعات بدست آمده، به منظور یافتن راه حل های مناسب، با مشاورین خبره مشورت کنید. هنگامی که در حال حل و فصل این مسائل هستید، باید به اندازه گیری زمان پاسخ سرور خود بطور توام ادامه داده و به تمام مشکلات و تنگناها پس از اعمال تغییرات در عملکردهای بعدی، رسیدگی کنید.

بطور کلی به منظور بهبود زمان پاسخ سرور خود می بایست موارد زیر را همواره مد نظر داشته باشید.

 1. بررسی عملکرد و کارآیی فعلی و جمع آوری اطلاعات: اگر کارآیی سیستم خود را مورد بررسی قرار نداده و اطلاعات لازم را جمع آوری نکرده اید، با استفاده مانیتورینگ خودکار از طریق وب که به صورت نسخه های متن باز برای اکثر سیستم عامل ها وجود دارد، و یا با استفاده از ابزار دقیق سفارشی، ارزیابی های لازم را انجام داده و اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری کنید.
 2. شناسایی مشکلات اصلی در عملکرد و رفع آنها: اگر از یک چارچوب یا بستر متداول مدیریت محتوا در وب استفاده می کنید، با مراجعه به اسناد مربوط به توضیحات و توصیه های آن، برای بهینه سازی عملکرد با بهترین شیوه اقدام کنید.
 3. نظارت مداوم و اعلام هشدار برای افت کارآیی.
 • حمید

  مهم ترین مورد در انتخاب سرور اینه که سرور رو از یک منبع معتبر تهیه کنید و البته مطمئن بشید که پشتیبانی درست و حسابی داره.

 • دمنوش 2020

  مقاله خوبی بود ممنون

 • آسمان مجازی پرشین اسکای

  سلام تشکر از خدمات خوبتون سپاسگزارم