رفع ارور Leverage Browser Caching

بکار گیری حافظه کش مرورگر Leverage Browser Caching

این قاعده زمانی فعال می شود که PageSpeed Insights تشخیص دهد پاسخ سرور شما شامل هدرهای حافظه کش نیست و یا منابع به گونه ای مشخص شده اند که تنها برای یک زمان کوتاه، از حافظه کش استفاده می شود.

بررسی اجمالی Leverage Browser Caching

همانطور که می دانید به عملیات ذخیره سازی موقت فایل های پر کاربرد یک سایت در مرورگر کاربران، Browser Caching  یا حافظه کش مرورگر نامیده می شود. بطور معمول هنگام باز کردن یک صفحه از وب سایت، تمامی فایل های موجود در آن دانلود و در مرورگر شما به نمایش در می آیند. اگر از حافظه کش مرورگر استفاده نشود، با هر بار مراجعه به آن صفحه، مجددا باید تمامی فایل های تشکیل دهنده آن دانلود شوند و این امر موجب افزایش مصرف پهنای باند اینترنت شما و همچنین سرور سایت می گردد.

با استفاده از حافظه کش مرورگر می توان بعضی از فایل های موجود در وب سایت را بر روی مرورگر کاربران ذخیره نموده و در بازدید های بعدی به جای دانلود این فایل ها به صورت مستقیم از وب سایت، مرورگر از فایل های ذخیره شده در حافظه خود استفاده می کند. در نتیجه تعداد درخواست هایی که یک مرورگر در هر بازدید به سرورهای وب سایت ارسال می کند، کاهش یافته و صرفه جویی قابل ملاحظه ای در استفاده از منابع سرور صورت می گیرد. در عین حال سرعت بارگذاری صفحات وب سایت برای کاربران در بازدیدهای بعدی بسیار افزایش می یابد.

واکشی منابع بر روی شبکه، هم پر هزینه بوده و هم به کندی صورت می گیرد. دانلود فایل ها ممکن است نیاز به رفت و برگشت های متعدد بین کلاینت و سرور داشته باشد و این امر موجب تاخیر در پردازش و احتمالا جلوگیری از باز شدن و نمایش محتوای صفحه و همچنین تحمیل هزینه های داده، برای بازدید کننده می گردد. تمامی پاسخ های سرور باید دارای یک خط مشی مشخص برای حافظه کش به منظور کمک به تصمیم گیری کلاینت ها در استفاده مجدد از پاسخ های واکشی شده قبلی باشند.

توصیه ها برای Leverage Browser Caching

هر یک از منابع باید دارای یک خط مشی صریح برای حافظه کش باشند تا به سوالات زیر پاسخ دهند: آیا منابع می توانند در حافظه کش قرار گیرند، توسط چه کسی این عمل صورت می گیرد و برای چه مدت اعتبار دارد، در صورت امکان، چگونه می توان آن را پس از انقضای زمان خط مشی تعریف شده، به شکل کار آمدی اعتبار سنجی کرد. هنگامی که سرور پاسخ خود را باز می گرداند، باید هدرهای Cache-Control و ETAG را ارائه نماید:

 • Cache-Control، مشخص می کند که چگونه و برای چه مدت هر پاسخ می تواند توسط مرورگر و دیگر حافظه های کش میانی، ذخیره گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر به caching with Cache-Control، مراجعه نمایید.
 • ETAG، یک توکن اعتبار سنجی ارائه می دهد که به طور خودکار توسط مرورگر ارسال می شود تا بررسی کند آیا در منبع مورد نظر از آخرین باری که درخواست شده بود، تغییری ایجاد شده است یا خیر. برای کسب اطلاعات بیشتر به validating cached responses with ETags مراجعه نمایید.

به منظور تعیین بهینه خط مشی حافظه کش، برای وب سایت خود، از راهنمایی ها و دستورالعمل هایی که در لینک های زیر بیان شده است، استفاده کنید:

 • Defining optimal Cache-Control policy

(تعریف بهینه خط مشی Cache-Control)

 • Invalidating and updating cached responses

(بی اعتبار کردن و به روز رسانی پاسخ های ذخیره شده در کش)

 • Caching checklist

(چک لیست حافظه کش)

ما توصیه می کنیم حداقل یک هفته برای زمان حافظه کش و ترجیحا تا یک سال برای دارایی های استاتیک، یا دارایی هایی که به ندرت تغییر می کنند، در نظر گرفته شود. اگر شما نیاز به کنترل دقیق بر روی زمان بی اعتبار شدن منابع دارید، استفاده از تکنیک های انگشت نگاری URL و یاversioning  را توصیه می کنیم. برای این منظور به لینک مربوط به بی اعتبار کردن و به روز رسانی پاسخ های ذخیره شده در کش که در بالا ارائه شده است، مراجعه نمایید.

 • آتشگاهی

  ممنون
  واقعا اموزش عالی بود توی gtmetrix مشکل رو حل کرد

 • کاربر

  “به منظور تعیین بهینه خط مشی حافظه کش، برای وب سایت خود، از راهنمایی ها و دستورالعمل هایی که در لینک های زیر بیان شده است، استفاده کنید:”
  لینک ها فعال نیستند.

  • هادی پورمحمد

   سلام با تشکر از یادآوری شما لینک ها اصلاح شدند.

 • mohammad

  tnQ