رفع ارور Minify Resources (HTML, CSS, and JavaScript)

کوچک کردن منابع (HTML، CSS، و جاوا اسکریپت)

این قاعده زمانی فعال می شود که PageSpeed Insights تشخیص دهد اندازه یکی از منابع شما می توانست با اقدام کوچک سازی، کاهش داده شود.

مرور اجمالی Minify Resources (HTML, CSS, and JavaScript)

همانطور که می دانید یکی از معیارهای گوگل و سایر موتورهای جستجو، برای ارزش گذاری سایت ها، سرعت بارگذاری است. سرعت بارگذاری در اولین بازدید، نظر بسیاری از بازدید کنندگان را نیز به خود جلب می کند. از آنجایی که یک وب سایت، حاوی فایل های متعددی از جمله فایل هایCSS ،HTML  و جاوا اسکریپت است، باید تا حد امکان این فایل ها را کم حجم و ساده کرد. معمولا کدهایی که توسط برنامه نویسان نوشته می شوند، دارای فاصله ها و کامنت های زیادی هستند که هیچ یک از آنها برای مرورگرها مورد نیاز نیست.

Minify یا کوچک کردن یک فایل به مفهوم حذف کاراکترهای اضافی موجود در آن بدون تاثیرگذاری در چگونگی پردازش، توسط مرورگر می باشد. این اقدام به ارتقاء رتبه شما در موتورهای جستجو و همچنین بالا رفتن میزان رضایت کاربران کمک می کند. در اصل با Minify کردن، فاصله ها، کاراکتر خط جدید  (Enter)و کامنت ها حذف می شوند. همچنین شما می توانید با حذف کدهای بدون استفاده که معمولا در لابلای برنامه یافت می شوند و استفاده از نام های کوتاه تر برای متغیرها و توابع، فایل های خود را کوچکتر کنید. یادآوری می شود، برای مقایسه سرعت بارگذاری وب سایت خود، قبل و بعد از Minify کردن، می توانید از ابزار تست سرعت گوگل استفاده کنید .

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به preprocessing & context-specific optimizations مراجعه نمایید.

توصیه ها Minify Resources (HTML, CSS, and JavaScript)

    همانطور که ذکر شد، شما باید منابع HTML، CSS، و جاوا اسکریپت خود را کوچک کنید. بدین منظور می توانید برای هر گروه از فایل های مذکور از سرویس های زیر استفاده کنید:

  • برای کوچک کردن فایل های HTML، از یک minifying service، برای تولید یک نسخه بهینه سازی شده از کد HTML خود استفاده کنید.
  • برای کوچک کردن فایل های CSS، از YUI Compressor و js استفاده کنید.
  • برای کوچک کردن فایل های جاوا اسکریپت، از Closure Compiler، JSMinیا YUI Compressor استفاده کنید. شما می توانید یک فرآیند ساخت ایجاد کنید که با استفاده از این ابزار، به کوچک کردن و تغییر نام فایل های تولید شده بپردازد و در نهایت آنها در دایرکتوری محصولات ذخیره کند.