چگونه مقالات خود را در جزو نتایج بالای موتور جستجو ببینیم؟ - آموزش سئو و بهینه سازی سایت | سئو موز

چگونه مقالات خود را در جزو نتایج بالای موتور جستجو ببینیم؟

نوشته شده توسط

این که در مورد موضوعاتی بنویسید که دیگران مایلند در مورد آن مطلب بخوانند کافی نیست.به این صورت است که افراد در گوگل بررسی می کنند که چه موضوعاتی بیشتر جستجو می شود و سپس اقدام به نوشتن در این حوزه موضوعات می کنند. اما این به تنهایی موفقیت را تضمین نمی کند بلکه شما باید به نوشته خود به واسطه یک فرد اعتبار ببخشید.

مقالات در نتایج جستجو

نکاتی در حین نوشتن مقالات:
قطعا راه هایی وجود دارد که به واسطه آن افراد می توانند مقالات خود را در نتایج بالای موتورهای جستجو قرار دهند،در زیر به برخی از این راه ها که شاید شما هم امتحانشان کرده باشید اشاره شده است:

1-کلمه کلیدی را هوشمندانه انتخاب کنید. اجازه بدید مثالی بزنم،فرض کنید در اینترنت جستجو می کنید و متوجه می شوید که یک شرکت به نام X که در زمینه تولید شکلات فعالیت می کند بسیار مطالب خوبی دارد و دیگران در مورد آن جستجو می کنند وصحبت می کنند. علت هم این است که اخیرا در یک رقابت و یا رتبه بندی تجاری مقام خوبی را کسب کرده است. حال اگر حوزه ای که شما در آن مقاله تولید می کنید با حوزه این شرکت ارتباطی دارد می توانید مقاله ای بنوسیدی که کلمات کلیدی مثل:”شرکت شکلات X” ،”رتبه اول شرکت X” و یا حتی نام خود برند باشد.

2- مکان کلمه کلیدی را هوشمندانه انتخاب کنید.حتما شنیده اید که کلمه کلیدی را در قسمت بالای مقاله خود قرار دهید.این قسمت برای گوگل خیلی اهمیت دارد و نسبت به بخش های انتهایی مقاله ارزش بیشتری دارد.همچنین دقت کنید که کلمه و یا کلمات کلیدی در بدنه مقاله شما از ابتدا تا انتها به اندازه کافی آمده باشد.

3-چگالی کلمات کلیدی را در نظر داشته باشید. چگالی کلمه کلیدی در واقع تعداد دفعاتی است که شما کلمه کلیدی را در مقاله خود با توجه به تعداد کلمات مقاله تکرار می کنید. بهتر است که چگالی کلمه کلیدی شما بیشتر از 5 درصد نباشد.البته این میزان دقیق نیست و به چگالی که رقبای شما استفاده کرده اند نیز بستگی دارد.

4-در مقاله خود به سایت های با ارزش و مرتبط لینک دهید. می توانید به دیگر مقاله های مرتبط خود نیز لینک دهید که به این کار ایجاد لینک داخلی می گویند که در نوع خود ارزشمند می باشد.

5-محتوا پادشاه است. اگر محتوای شما کیفیت لازم را نداشته باشد ارزش آن پایین می آید و کسی آن را نمی خواند ،کسی روی لینک های آن کلیک نمی کند و کسی به مقاله لینک نمی دهد. پس مقاله خود را جذاب و خواندنی کنید و به این فکر کنید که با محتوای خود به دیگران کمک کرده باشید.

بعد از نوشتن مقالات چه کنیم؟
بعد از نوشتن مقالات نیز نکاتی وجود دارند که به افزایش رتبه مقاله شما کمک می کنند.برخی از این نکات به شرح زیر هستند:

 • در برخی از دایرکتوری های معتبر مقاله خود را منتشر کنید.
 • مقالات را در فیسبوک منتشر کنید.درست است که لینک های فیسبوک no follow هستند اما ارزش خود را دارند.
 • مقالات خود را در گوگل پلاس منتشر کنید(این کار به شدت توصیه می شود) به خاطر داشته باشید لینک ها گوگل پلاس follow هستند.

دوستان عزیز بنده با استفاده از همین نکات چندین مقاله از مقالات سایت خودم را در رتبه های خوبی قرار دادم.تنها با رعایت همین نکات و کمی صبر.
به عنوان مثال اگر کلمه ” دوره میکروتیک ” را در گوگل جستجو کنید سایت بنده در رتبه های بالا قرار گرفته.
این مقاله توسط مهران دهقانی مدیر در مسیر شبکه برای سئوموز ارسال شده است.مهران دهقانی را میتوانید در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

فبسبوکگوگل پلاس

3
دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید!
خبرنامه ایمیلی سئوموز فارسی
 • قاسم

  مقاله ی جالب و مفیدی بود.

   
 • خرید تبلت

  مطلب جالبی بود. اما واقعا نوشتن مقاله ای با این ویژگیها سخته. مرسی سئوموز فارسی

   
 • مهران دهقانی

  دوست عزیز. سخت نیست. شما قبل از نوشتن مقاله خودتو درگیر جزئیات سئو نکن. به این فکر کن که داری واسه یکی از دوستان عزیزت یه مقاله آموزشی می نویسی و هدفت اینه که با خوندن مقاله واقعا بهش کمکی کرده باشی و در آخر نکات لازم رو بررسی کن که آیا از کلمه کلیدی مقاله ات به اندازه کافی استفاده کردی؟ که معمولا با تمرین به طور اتوماتیک کلمات رو به کار میبری. در نهایت توی شبکه اجتماعی هم منتشر کن. از عکس استفاده کن تا به درک موضوع برای خواننده کمک کرده باشی و نکات دیگر.

   

بخش دیدگاه ها مکانیست برای تبادل نظر و رفع مشکلات. به همین دلیل، برای جلوگیری از اسپم، لینک ها را به صورت No-Follow قرار داده ایم. لطفا برای راحتی خودتان و سئوموز، اسپم ارسال نکنید.

« چگونه نتیجه و اثربخشی تبلیغات را اندازه گیری کنیم؟

بازاریابی چریکی چیست؟ »