افزونه Autoptimize بهینه سازی فایلهای css و java script | سئوموز

افزونه Autoptimize بهینه سازی فایلهای css و java script

نوشته شده توسط

آخرین تغییرات و بروزرسانی های افزونه Autoptimize وردپرس که برای بهینه سازی فایل های جاوا اسکریپت ، فایلهای CSS و کدهای HTML به کار میرود. این افزونه به جهت رفع مشکلات وبسایت ها در  gtmetrix.com کاربرد فراوانی دارد و این افزونه یکی از افزونه های وردپرس سفارش شده به جهت بهینه سازی سایت در شاخصه های سایت جی تی متریکس میباشد.

آخرین بروزرسانی های افزونه Autoptimize وردپرس در همین صفحه بروزرسانی میگردد و میتوانید آخرین تغییرات این افزونه را مشاهده و همچنین سازگاری با ورژن وردپرس خود را نیز بررسی نمایید.

[button color=”orange” bgcolor=”#” hoverbg=”#” textcolor=”#” texthcolor=”#” bordercolor=”#” hoverborder=”#” link=”https://fa.wordpress.org/plugins/autoptimize” target=”_blank” radius=”2″ outer_border_color=”#” icon_color=”#”]صفحه خانگی افزونه در مخزن وردپرس[/button]

2.1.0
جدید: Autoptimize اکنون در نوار ابزار ادمین ظاهر می شود و به راحتی می توان اندازه کش (cache) و امکان حذف کردن کش را مشاهده کرد.

جدید: یک زبانه اضافی با عنوان «More Optimization» نشان داده می شود. که در آن اطلاعات در مورد خدمات و ابزار های بهینه سازی قابل مشاهده است. (با استفاده از autoptimize_filter_show_partner_tabs´-filter می توانید آن را پنهان کنید)

جدید: اگر اندازه کش بیش از حد بزرگ شود، یک ایمیل به ادمین سایت فرستاده می شود. (برای غیر فعال کردن، false را به autoptimize_filter_cachecheck_sendmailfilter ارسال کنید و یا برای تغییر آدرس ایمیل، یک ایمیل جایگزین به theautoptimize_filter_cachecheck_mailto filter ارسال کنید)

جدید: کاربر پیشرفته (پاور یوزر) می تواند Autoptimize را برای pre-gzip کردن فایل های بهینه سازی شده خودکار، فعال کند. برای این کار باید به autoptimize_filter_cache_create_static_gzip صحیح (true) بدهید

بهبود: رابط گرافیکی کاربر ادمین ارتقا پیدا کرده است و اکنون برخی ویژگی های ریسپانسیو به آن اضافه شده است. (دیگر در صفحات کوچک تر، ستون سمت راست نمایش داده نمی شود)

بهبود: صفحه تنظیمات اکنون URL های مرتبط با پروتکل را برای URL های مبتنی بر CDN قبول می کند

بهبود: پیش فرض جدید و هوشمند تر برای بهینه سازی JS (don’t force in head و عدم شمول jquery.js) و CSS (شامل inline CSS) Misc: برطرف کردن باگ ها و بهبود های جزئی به روز رسانی نسخه کوچک (minimal) از 2.7 به 4.0 اجرای بر روی وردپرس 4.6 تست و تأیید شده.

2.0.2
برطرف کردن باگ ها: عدم اجازه برای جا به جا کردن JS غیر تجمیع (non-aggregate) به صورت پیش فرض (می توان آن را با false دادن به autoptimize_filter_js_unmovable دوباره فعال کرد)

برطرف کردن باگ ها: اتصال autoptimize_action_cachepurged به init برای جلوگیری از پیام خطا برای کاربران ZenCache
بر طرف کردن باگ ها: اجازه به Autoptimize برای کار با PHP 5.2

2.0.1
بهبود: اکنون زمانی که کش AO پاکسازی شده باشد، Autoptimize کش موتور WP را هم حذف می کند.
بهبود: Autoptimize برای صفحات AMP بهینه سازی انجام نخواهد داد تا با inline & defer دچار مشکل نشود. همچنین AO ویژگی هایی به لینک تگ هایی که در زیرمجموعه های HTML که در آن AMP مجاز نیستند، اضافه کرده است.
بهبود: ارزیابی مجدد ساز و کار حذف کش صفحه (حذف کد های تکراری، اکنون به خوبی به عملکرد autoptimize_action_cachepurged AO سازگار هستند.
بهبود: فعال سازی مجدد قابلیت جا به جایی JS های غیر تجمیع شده تنها در صورتی که aggregate inline JS فعال باشد. (آن را می توان با فیلتر withautoptimize_filter_js_unmovable غیر فعال کرد)
بهبود: تگ های اسکریپت با ویژگی های data-noptimize شامل بهینه سازی نمی شوند.
برطرف کردن باگ: پشتیبانی بهتر برای دایرکتوری های محتوای وردپرسی که نامشان تغییر یافته است
برطرف کردن باگ: تصحیحات مختلف در رابطه با late-injected CSS/JS (تغییرات در این فایل ها همیشه اعمال نمی شد، فونت ها یا تصاویر پشت صفحه CDN شده نبودند و …)
MIsc: تصحیحات و بهبود های دیگر
تست و تأیید عملکرد بر روی وردپرس 4.5 (بتا 3)

2.0.0
به طور متوسط 30 درصد سریع تراست
جدید: گزینه فعال و غیر فعال سازی تجمیع برای inline JS و CSS
جدید: گزینه برای حذف کردن فونت های گوگل
جدید: سایز کش به صورت روزانه بررسی می شود و اگر اندازه کش به بیش از 512 مگابایت برسد یک هشدار برای ادمین WP ارسال خواهد شد (این مقدار می تواند با استفاده از فیلتر تغییر پیدا کند)
جدید: CSS autoptimized کوچک به جای لینک شدن، درون خطی می شود (برای کمتر از 256 کاراکتر، این مقدار می تواند با فیلتر تغییر یابد)
جدید در API: استفاده از فیلتر ها برای اعلام لیست سفید JS و CSS. تنها فایل های موجود در لیست سفید autoptimiezd می شوند و تمام بقیه آن ها دست نخورده باقی می مانند.
جدید در API: فیلتر ها برای اعلام CSS و JS قابل حذف. یعنی Autoptimize به سادگی آن کد را حذف می کند (به طور مثال emoji CSS/J در صورت که دوست نداشته باشید آن ها را از صف خارج کنید.
جدید در API: فیلتر برای جا به جا کردن فونت ها به CDN
رفع اشکالات و باگ های بزرگ و کوچک
تست و تأیید برای کار بر روی PHP 7

1.9.4
رفع اشکالات: اطمینان از این که CSSmin های غیر AO به پارامتر ها داده نمی شوند (چرا که برخی از آن ها فقط CSSmin می توانند دریافت کنند و عدم رعایت آن باعث خطای داخلی سرور می شود).
رفع اشکالات: اتصال مجدد add_action به صورت پیش فرض به template_redirect به جای init جهت برطرف کردن مشکلات مختلف گزارش شده. اگر می خواهید Autoptimize کرده و زودتر آغاز کنید (زمانی که از گالری های Nextgen استفاده می کنید) باید این دستور را به wp-config.php اضافه کنید:
define(“AUTOPTIMIZE_INIT_EARLIER”,”true”);

1.9.3
بهبود: منطق CDN-replace هوشمند تر
بهبود: امکان عدم شمول رشته ها (کامنت ها) از بهینه سازیHTML (حذف کامنت(
بهبود: تغییر اولویتی که AO توسط آن با WordPress فعال می شود. رفع مشکل مجموع نشدن JS وقتی که NextGen Galleries فعال است
بهبود: رشته های غیر شامل بیشتر JS: gist.github.com, text/html wp-slimstat.min.js, _stq, nonce, post_id (حرف دوم از Manual فهرست عدم شمول در صفحه تنظیمات حذف شد)
جدید در API:

autoptimize_filter_html_exclude, autoptimize_filter_css_defer, autoptimize_filter_css_inline, autoptimize_filter_base_replace_cdn, autopitmize_filter_js_noptimize, autopitmize_filter_css_noptimize, autopitmize_filter_html_noptimize

رفع اشکالات: حذف برخی از هشدار های PHP
رفع اشکالات: اطمینان از این که HTML-Optimization فاصله را پیش از جزء فراخوانی شده
رفع اشکالات: پاک کردن کش برای دایرکتوری های غیر پیش فرض عمل نمی کرد
ارتقا به yui compressor php port 2.4.8-4
اضافه کردن ترجمه عربی
تست با وردپرس 4.2 بتا 3

1.9.2
جدید: پشتیبانی از cache-directory و file-perfix
بهبود: عدم شمول (hard-exclude) تمام شیء های json متصل به داده (script type=application/ld+json)
بهبود: اضافه شدن چند فیلتر جدید به API، به طور مثال برای بهینه سازی HTML، CSS یا JS
رفع اشکالات: قرار دادن اولویت Autoptimize از 11 به 2 (مانند گذشته) برای جلوگیری از عدم بهینه سازی برخی از صفحات
رفع اشکالات در YUI-CSS-compressor-PHP-port: در rotate3D-transforms، بولین ها را به درصد ها تبدیل نمی کند.
رفع اشکالات: تصاویر پس زمینه که دارای فاصله هستند بارگذاری نمی شدند
رفع اشکالات: تصاویر SVG پر شده (fill): خراب شدن url پس از بهینه سازی CSS
به روز رسانی ترجمه به زبان سوئدی، ترجمه جدید برای زبان اوکراینی
Readme.txt ارتقا داده شده
تأیید کارایی با وردپرس 4.1

1.9.1
حذف باکس جست و جوی sidelink-search-box در WP SEO v1.6 از بخش بهینه سازی JS (باعث ایجاد مشکل در بهینه سازی JS شده بود)
رفع اشکالات: اول سمی کالن را در اسکریپت داخلی اضافه کنید سپس try-catch را در صورت نیاز وارد کنید نه بر عکس.

1.9.0
Inline and defer CSS به شما اجازه می دهد مشخص کنید کدام CSS نیمه بالای صفحه باید داخلی شود، و کدام CSS بهینه سازی شده معمولی به تأخیر افتد.
Cache-directory های جداگانه برای CSS و JS در /wp-content/cache/autoptimize که نتیجه آن حذف سریع تر کش می باشد. (و در برخی موارد فایل های مجموع فردی را سریع تر ارائه می دهد)
اکنون Autoptimized CSS پیش از –tag و JS (و بعد از اینکه در هد به کار رفت) قرار می گیرد. این ویژگی می تواند در API تغییر پیدا کند
بهبود هایی در استفاده از صفحه ادمین
اضافه شدن چند بخش برای اتصال در فیلتر های API a.o جهت عدم تجمیع CSS های داخلی یا JS و فیلتر هایی برای تجمیع همه چیز به غیر از CSS یا JS کوچک شده.
به روز رسانی ترجمه برای زبان های هلندی، فرانسوی، آلمانی، فارسی و لهستانی و ترجمه جدید برای زبان پرتقالی برزیلی و ترکیه ای
بهبود و رفع اشکالات
آزموده شده با WordPress 4.0 rc3

1.8.5
به روز رسانی شده به آخرین نسخه CSS minification component (اجزای کوچک شده CSS)
بهبود: اکنون کش در دایرکتوری های جداگانه برای چندین سایت نوشته می شود که باعث می شود یک سایت نتواند تمام کش را پاک کند.
بهبود: اضافه شدن پلاگین هدر WordPress به autoptimize_helper.php_example جهت راحت تر کردن فعال کردن آن به عنوان یک ماژول
بهبود: nonce و post-id به تنظیمات پیش فرض برای اجرای JS اضافه شده است.
بهبود: جلوگیری از Autoptimize شدن wp-admin
رفع اشکال: plugload.min.js، syntaxhighlighter و adsbygoogle از تجمیع JS حذف شده اند.
رفع اشکال: هنگامی که Autoptimize، JS را به HTML اضافه می کند، از body-tag دولایه جلوگیری می کند.
رفع اشکال: .htaccess را با Apache 2.2 و 2.4 سازگار شده است.

Autoptimize makes optimizing your site really easy. It concatenates all scripts and styles, minifies and compresses them, adds expires headers, caches them, and moves styles to the page head and can move scripts to the footer. It also minifies the HTML code itself, making your page really lightweight. There are advanced options and an extensive API available to enable you to tailor Autoptimize to each and every site’s specific needs.

If you consider performance important, you really should use one of the many caching plugins to do page caching. Some good candidates to complement Autoptimize that way are e.g. WP Super Cache, HyperCache, Comet Cache or KeyCDN’s Cache Enabler.

0
دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید!
خبرنامه ایمیلی سئوموز فارسی

 

« چطور از Google AMP در وب سایت وردپرس استفاده کنیم؟

WP Super Cache افزونه افزایش سرعت سایت وردپرسی »